עורך דין הוצאה לפועל: כך תוכלו להתמודד עם הנושים ולהגן על זכויותיכם

לקבל הודעה שנפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל עלול לגרום ללחצים רבים וכבדים, ולהפרעה בניהול חיי היום-יום השוטפים. לגלות שמישהו הטיל הגבלות על חשבון בנק שברשותך, או הגיש בקשה לעיקול משכורת שאתה חי ממנה, או שלילת הרישיון שמסייע לך להגיע ממקום למקום עלול להיות מכה קשה. לכן חשוב להיעזר בעורך דין הוצאה לפועל אסף ברבי, שמתמחה בסיוע לבעלי תיקים בהוצאה לפועל.

עו"ד ברבי עוסק שנים רבות בתחום ההוצאה לפועל, ומלווה לקוחות במקצועיות, יסודיות ובאמצעות כל הכלים המשפטיים עד שהם מגיעים למקום מבטחים שמגן על הזכויות, על ההכנסות ועל הכספים שלהם.

חשוב להדגיש כבר כאן, כי מומלץ לפנות לעורך דין שמתמחה בתיקי הוצאה לפועל מיד עם פתיחת תיק בהוצאה לפועל. הסיבה לכך היא שהתעלמות מפתיחת התיק עלולה לגרור צעדים קשים ביותר נגדך.

בין הצעדים האלה ניתן למצוא עיקולים והגבלות כגון הגבלת רישיון נהיגה, צו עיכוב יציאה מהארץ ועוד הגבלות קשות, שעלולות לגרום לפגיעה של ממש בשגרת החיים שלך, וביכולת לנהל חיים מלאים ללא דאגה.

זו הסיבה שבגללה ממליץ עו"ד ברבי לכל מי שקיבל אזהרה בכתב לקראת פתיחת תיק בהוצאה לפועל - לפנות בהקדם לייעוץ משפטי מקצועי.

מה זה הוצאה לפועל?

הוצאה לפועל היא הזרוע המבצעת של מערכת בתי המשפט. המסגרת המשפטית של המנגנון הזה הוסדרה על פי "חוק הוצאה לפועל, התשכ"ז 1967".

החוק הזה נחקק כדי שזוכים בהליכים משפטיים יוכלו לפתוח בהליכים למטרת גביית חובות. זאת, מתוקף פסק הדין שניתן בהליך המשפטי בעניינם.

חשוב לזכור כי למרות שהחוק נועד במהותו להקל על הזוכים לקבל את מבוקשם מהחייבים, הרי שהוא לא זונח את החייבים לגמרי.

בחוק ישנם כמה דרכים ואפשרויות להגן על החייבים מפני נושים. עורך דין הוצאה לפועל מקצועי ידע איך למצוא עבורך את האפשרויות הטובות ביותר כדי להגן עליך מפני צעדים קשים, ולעכב או לבטל לחלוטין את ההליכים שננקטו נגדך.

מתי פונים להוצאה לפועל?

על פי החוק, ישנם כמה מצבים בהם יש לפנות ללשכת הוצאה לפועל:

  • פסק דין
  • שטר חוב
  • חשבונית / זיכוי שלא קיבל תמורה כנגד התשלום
  • שטר ערבות
  • תובענה לסכום קצוב
  • כל ראיה המוכיחה שקיימת התחייבות כספית

בכל אחד מהמצבים האלה, ניתן וכדאי לפנות להוצאה לפועל כדי להפעיל לחץ על החייבים. פרט לפתיחת תיק בהוצאה לפועל לאחר קבלת פסק דין, הרי שבשאר המקרים אין צורך בהליכים משפטיים קודמים לפנייה להוצאה לפועל.

יחד עם זאת, מומלץ לפנות ללשכת ההוצאה לפועל ביחד עם עורך דין שמתמחה בדיני הוצאה לפועל. הבירוקרטיה בהליכים האלה אינה פשוטה לכולם, ועורך דין הוצאה לפועל יסייע לך בהליכים האלה.

אילו הגבלות על חייבים ניתן להוציא בהוצאה לפועל:

החוק מאפשר ליצור כמה מנופי לחץ על חייבים כדי לגרום להם לשלם את חובם. בין השאר, המחוקק מאפשר הליכים של עיקול משכורת, עיכוב יציאה מהארץ, עיקול חשבון בנק, הגבלה על החזקת רישיון נהיגה, איסור לייסד תאגיד, עיכוב יציאה מהארץ ובמקרים של אי תשלום מזונות, החוק מאפשר אפילו מאסר בפועל.

איחוד תיקים בהוצאה לפועל: מה זה ואיך עושים את זה?

הרבה אנשים מחליטים לטפל בתיקי ההוצאה לפועל שלהם רק כאשר עומדים מולם כבר כמה נושים וכמה תיקים נפתחו נגדו בהוצאה לפועל.

על מנת להקל על החייב מול כל ההליכים נגדו, ניתן לפנות להליך מיוחד שנקרא איחוד תיקים. ההליך הזה נועד להסדיר את כל החובות של אותו חייב במסגרת הליך יחיד, במקום במסגרת הליכים מרובים ומסורבלים.

המטרה של איחוד תיקים היא לאפשר לחייב לנהל שגרת חיים, כדי שיוכל להמשיך ולשמור על הכנסה מינימלית. במקביל, ההליך הזה מאפשר לו להחזיר תשלום חודשי קבוע שמתחלק בין כל הנושים.

כעורך דין שעוסק בתיקי הוצאה לפועל במשך שנים רבות, חשוב לי להדגיש כי להליך של איחוד תיקים עלולים להיות גם חסרונות. לכן, לפני שאתם פונים להליך איחוד תיקים בהוצאה לפועל, אני ממליץ לכם לקבל ייעוץ מעורך דין הוצאה לפועל.

מחיקת חובות

עורכי דין רבים מתגאים בהליכים של "מחיקת חובות", אך חשוב לדעת כי אין מדובר במונח משפטי מוכר. למעשה, כל מי שמעוניין למחוק את החובות שלו, יאלץ לעשות זאת בהליכים שונים.

בין ההליכים שניתן לבצע בהוצאה לפועל כדי לצמצם או לבטל לחלוטין את החובות השונים, ניתן למצוא חדלות פירעון, הסדר נושים, איחוד תיקים וכיוצא בזה.

לכן, מומלץ לכם לפנות לעורך דין הוצאה לפועל עם ניסיון רב כדי למצוא את הדרך המהירה והעדיפה עבורך לסיים את החובות לנושים ולחזור לשגרת חיים תקינה ומבורכת.

סגירת תיק בהוצאה לפועל: איך עושים את זה נכון?

כאשר מגיע אלי לקוח חדש שנפתח נגדו תיק הוצאה לפועל, השאיפה הראשונה שלי היא להביא לסגירת התיק. זאת, על ידי מהלכים משפטיים ואסטרטגיה ברורה, שתמזער סיכונים ונזקים שעלולים להתרחש במהלך הדרך.

רבים מהחייבים שפונים אלי כלל אינם מכירים את האפשרויות השונות העומדות בפניהם. למעשה, ישנן הרבה אפשרויות בדרך לצמצום גובה התשלומים, או לקצר את תקופת התשלום שלהם.

הליכים רבים כאלה נשמעים מפחידים, פשיטת רגל או חדלות פירעון, אך כאשר חייבים רבים מבינים את המשמעות האמיתית של ההליכים האלה עבורם, הם שמחים לעשות זאת, על מנת לסגור את התיק בהוצאה לפועל בדרך המהירה ביותר האפשרית.

לכן, כמו שכבר ציינתי, אני ממליץ לכם לפנות בהקדם לקבלת ייעוץ מעורך דין שמתמחה בדיני הוצאה לפועל, ויוכל לסייע לכם בכל שאלה או בקשה.